بلوک سازان

بلوک سیمانی قزوین

آنچه در این مقاله می خوانید...

بلوک سیمانی چیست؟مزایای استفاده از بلوک سیمانیکاربرد بلوک سیمانی

فروش انواع بلوک سیمانی در ایت تجاری بلوک سازان و انواع بلوک درجه یک با قیمت مناسب در قزوین.

مزایای بلوک سیمانی

اگر بلوک سیمانی به طور صحیح و اصولی ساخته شود، برای فونداسیون (پی ساختمان) و دیوارهای طبقات زیرین مناسب است زیرا آنها از بتن خالص مستحکم‌تر هستند. با استفاده از این بلوک‌ها، دیوارهای تیغه در هر خانه‌ای می‌تواند خیلی سریع ساخته شده و بالا بیایند و برای مقاومت بیشتر می‌توان حفره‌های آنها را با میله‌های تقویت کننده فولادی و بتن پر کرد.

بلوک سیمانی در برابر موریانه‌ها و دماهای شدید مقاوم بوده و بسته به نوع و کیفیت ساختی که دارند می‌توانند تا حدودی عایق صدا باشند. همچنین، آنها در برابر سرما و گرما نیز عایق هستند و از اینرو قادرند مصرف انرژی خانه شما را کاهش دهند. علاوه بر موارد گفته شده، قیمت بلوک سیمانی یکی از مهم‌ترین مزایای آن است که بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است و استفاده از آن باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی یک قطعه ساخته شده از ملات است که از ماسه ، سیمان، آب و برخی مواد افزودنی شیمیایی و پوکه معدنی ساخته می‌شود و معمولاً شکل و ابعاد آن با توجه به قالب دستگاه اندکی متفاوت است و به طور معمول دو سوراخ یا سه سوراخ ، ته پر ، تیغه(۱۰ سانتی) یا ۲۰ سانتی در بازار یافت می شود. با توجه به شرایط آب و هوای کشور ما ، استفاده از بلوک سیمانی متداول است. بلوک سیمانی از نظر وزن مخصوص به دو گروه تسبک و سنگین قسیم می شود.

مزایای استفاده از بلوک سیمانی

فروش بلوک سیمانی عمده

۱- صرفه‌جویی در مصرف مصالح
۲- صرفه‌جویی در زمان اجرا
۳- حمل آسان
۴-عایق بودن نسبی حرارتی و صوتی
۵-سهولت در مسلح کردن

کاربرد بلوک سیمانی

هنگامیکه دیوار به منظور تقسیم و جداسازی فضای داخلی ساختمان  یا محوطه ایجاد می شود غیرحامل است (تحمیل فشار و وزن ندارد) از بلوک های سیمانی تو خالی استفاده می شود. ولی اگر در بعضی از قسمت های ساختمان احتیاج به دیوار باربر باشد، در موقع چیدن آنها حفره های بلوک ها را از بتن پر می کنند و گاهی نیز برای مقاومت بیشتر از میلگرد فولادی استفاده می شود.یکی از مزیت های این نوع بلوک تسبت به آجر این است که به علت وجود سوراخ های قالب به راحتی با میلگرد مسلح می گردد. در زمان استفاده بلوک سیمانی باید در نظر داشت که : حجم فضای خالی نباید از ۵۰ درصد کل حجم بلوک بیشتر باشد و مجموع اندازه قسمت های خالی بلوک از ۳/۲ طول در همان جهت بیشتر نباشد. ضخامت جداره ها در بلوک های بلوک سیمانی مرغوب نباید کمتر از ۳ سانتی متر باشد و در سطح خارجی تخلخل کافی جهت چسبندگی گچ و سیمان داشته باشد.

فروش بلوک سنگین

 

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید