بلوک سازان

بلوک پوکه ای قزوین

آنچه در این مقاله می خوانید...

مزایای بلوک‌های پوکه ایوزن کم عايق حرارتي عايق صوتي مقاومت مقاوم در برابر آتش

مزایای بلوک‌های پوکه ای

وزن کم

با استفاده از بلوک‌هاي سبک پوکه معدنی، به دليل وزن کم و سهولت کار، هزينه و زمان اجراء کاهش مي‌يابد و حمل و نقل آسان مي‌گردد. همچنين سبکي اين بلوک‌ها نقش مؤثري در کاهش وزن ساختمان دارند. از آنجا که نيروي زلزله وارد بر سازه، رابطه مستقيم با وزن سازه دارد با استفاده از بلوک پوکه ای نيروی مؤثر زلزله و در نتيجه ابعاد سازه کاهش میيابد. وزن ديوار چيده شده با بلوک پوکه ای در مقايسه با مصالح سنتي مانند آجر ۵/۲ برابر کمتر است.

انواع خواص بلوک پوکه

عايق حرارتي


بر اساس آزمايشات مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن بتن سبکدانه پوکه معدنی داراي ضريب هدايت حرارتي ۰٫۱۷w/m.k میباشد. بلوک پوکه معدنی ، ساخته شده از سیمان وپوکه معدنی ، لايه عايق حرارتی مناسبی را براي ديوارها به ارمغان مي‌آورد. استفاده از بلوک پوکه قروه در عايقکاري ديوارهاي پيرامونی، مورد تأييد سازمان بهينه‌سازي مصرف سوخت کشور قرار گرفته و بدون استفاده از هر گونه عايق ديگري، ديوار چيده شده با بلوک پوکه معدنی به عنوان ديوار عايق همگن محسوب شده و الزامات مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را تأمين مي‌نمايد.

فروش بلوک

عايق صوتي


به طور کلي در موادي که تخلخل وجود دارد انرژی ذرات هوايي که در اثر صوت به داخل حفره مي‌رود

و از آن خارج میشود، به دليل ايجاد اصطکاک مستهلک شده و به گرما تبديل مي شود. ويژگي سطح بلوک پوکه و خواص دانه‌هاي پوکه معدنی باعث جذب صوت میگردد. بر اساس نتايج مرکز تحقيقات ساختمان و مسکن،‌ميزان افت صدا در ديوار ساخته شده از بلوک پوکه به ضخامت cm15 برابر با ۴۶ دسي‌بل است. از اينرو با استفاده از بلوک پوکه معدنی در ديوار چيني الزامات مبحث ۱۸ مقررات ملي ساختمان برآورده خواهد شد.

انواع بلوک پوکه و خواص ان

مقاومت

بلوک‌ها پوکه قروه طبق آخرين استانداردهاي موجود توليد مي‌شوند و داراي مقاومت مطلوب در برابر بارهاي وارده هستند.

پايين بودن مدول کشسان اين بلوک پوکه ا ی به عنوان اجزاء پرکننده در ساختمان‌هاي مناطق زلزله خيز موجب افزايش دورة نوسانی ساختمان و به عبارت ديگر کاهش نيروی زلزله وارد بر ساختمان مي شود.

فروش بلوک پوکه ای


کارپذيری فيزيکی و کارپذيری با انواع ملات
عمليات برش، ميخ کوبي، سوراخ کاري و شيارزني مسيرهاي کابل و لوله‌هاي تأسيساتي بر روي بلوک‌هايپوکه معدنی به راحتي انجام مي‌شود. بلوک‌هاي پوکه معدنی قروه به آساني با فرز بريده مي‌شوند و در صورت استفاده از تيشه تنها از محل ضربه مي شکنندکه اين ويژگي باعث کاهش پرت مصالح به ميزان چشمگيري مي شود. اجرای انواع ملات و اندودهاي متداول بر روي بلوک پوکه معدنی به دليل بافت زبر رويه بلوک و جذب آب مناسب آن به آساني انجام‌پذير است. به دليل نزديکي ضريب انبساط حرارتي پوکه معدنی با ملات و نيز افت خزش ناچيز آن، از ايجاد ترک در ملات و اندود در دراز مدت جلوگيري مي‌شود.

پوکه صنعتی

مقاوم در برابر آتش

مقاومت اجزاي سازه‌اي در برابر آتش سوزي بر اساس مدت زماني سنجيده مي‌شود که اين اجزاء مي‌توانند آتش را بدون سوختن و فرو ريختن تحمل کنند. دانه‌هاي پوکه معدنی در دماي c122000 توليد مي‌شوند و مي‌توانند شوک حرارتي تا دماي c121000 را تحمل نمايند و فرآورده‌هاي پوکه معدنی به ويژه اجزاء بتني ساخته شده با اين دانه‌ها مقاومت خوبي در برابر آتش دارندکه اين امتياز حافظ امنيت جاني ساکنين در آتش سوزيهاي احتمالي مي‌باشد.

فروش بلوک پوکه ای
مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید