بلوک سازان

خواص استفاده از بلوک سیمانی در ساخت و ساز

آنچه در این مقاله می خوانید...

مقاومت بالای بلوک سیمانیعایق صوت و حرارتدفع حشرات
 مقاومت در برابر آتش
سرعت ساخت و ساز

مقاومت بالای بلوک سیمانی

یکی از مهم ترین مزایای بلوک سیمانی نسبت به دیگر مصالح ساختمانی، مقاومت، دوام و طول عمر بالای آنهاست. این بلوک ها مقاومت خوبی در برابر بارهای وارده دارند. با ساخت و ساز مناسب و استفاده از میله های فولادی و مخلوط سیمان، شن و ماسه در حفره های موجود در بلوک های سیمانی، ساختمان در برابر بلایای طبیعی مانند طوفان های سخت مقاوم می شود. همچنین، بلوک های سیمانی، بدون هیچ مشکل و دردسری قادرند ساختمان ها را در برابر زلزله مقاوم کنند.

به علاوه، این بلوک های ساختمانی مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند و به همین دلیل از برای محیط های مرطوب مانند زیرزمین ها و همچنین مناطق مرطوب مانند خانه های ویلایی نزدیک دریا و مناطق شمالی کشور گزینه بسیار مناسبی هستند.

عایق صوت و حرارت

ساختمانی که توسط بلوک سیمانی ساخته شود عایق صوت خواهد بود. از طرفی، اگر در کنار استفاده از بلوک سیمانی، از درب و پنجره های دوجداره یا چند جداره هم استفاده کنید، ساختمان به طور کامل عایق صوت خواهد شد. این توصیه مخصوص کسانی است که نسبت به سروصدا بسیار حساس هستند و ترجیح می دهند ساختمان خانه و محل کارشان آرام باشد.

همچنین استفاده از بلوک های سیمانی، ساختمان را در برابر سرما و گرما عایق کرده و از اتلاف انرژی هم جلوگیری می کند. به طور کلی می توان گفت که این بلوک ها در مقایسه با سایر مصالح مانند آجر عایق صوتی و حرارتی بهتری هستند.

دفع حشرات

بتن ماده ای بسیار مقاوم بوده، پوسیده نمی شود، قارچ و کپک نمی زند و حشرات و سایر آفات نمی توانند به آن آسیب بزنند. به همین دلیل، برای جلوگیری از نفوذ حشراتی مانند موریانه به داخل ساختمان، بهتر است ساختمان ها را با استفاده از بلوک های سیمانی ساخته بسازیم.


 مقاومت در برابر آتش

مقاومت اجزای تشکیل دهنده یک سازه و ساختمان در برابر آتش سوزی با توجه به مدت زمانی تعیین می شود که این اجزا می توانند آتش را تحمل کنند، بدون اینکه بسوزند یا فرو بریزند. بلوک های سیمانی مقاومت خوبی در برابر آتش دارند. پس در صورتی که ساختمان های خود را با استفاده از این بلوک ها بسازید، اگر ساختمان در معرض آتش سوزی قرار بگیرد احتمال تخریب کلی و ریزش ساختمان کاهش می باید.

سرعت ساخت و ساز

از دیگر مزایای مهم و اصلی بلوک سیمانی می توان به این مورد اشاره کرد که سرعت ساخت و ساز با استفاده از آنها بالا می رود و این یک مزیت اصلی نسبت به مصالح ساختمانی دیگر محسوب می شود. پس بنابراین زمان ساخت و ساز با کمک آنها کاهش می یابد و همین امر باعث صرفه جویی و کم شدن هزینه های ساختمان سازی می شود.

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید