بلوک سازان

فروش بلوک سیمانی سنگین ۲۰*۴۰

آنچه در این مقاله می خوانید...

بلوک سیمانی سنگینبلوک سیمانی چیست؟مزایای استفاده از بلوک سیمانیکاربرد بلوک سیمانی

بلوک سیمانی سنگین

با مخلوط نمودن ماسه ، سیمان ، آب و  قالب گیری ملات بدست آمده در دستگاه بلوک زنی، بلوک سنگین سیمانی ساخته می شود. این بلوک ها به بلوک بتنی یا بلوک باغی یا همان بلوک سنگین معروفند. بلوک سیمانی سنگین به علت پایین بودن قیمت معمولا در دیوار چینی محوطه و یا دیوار چینی باغات استفاده می گردد. برای اطلاع از قیمت انواع بلوک سیمانی سنگین تنها با یک کلیک روی محصول به صفحات آن ها وارد شوید و لیست قیمت آنرا مشاهده فرمایید.

بلوک سیمانی سنگین مصالح مارکت

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی یک قطعه ساخته شده از ملات است که از ماسه ، سیمان، آب و برخی مواد افزودنی شیمیایی و پوکه معدنی ساخته می‌شود و معمولاً شکل و ابعاد آن با توجه به قالب دستگاه اندکی متفاوت است و به طور معمول دو سوراخ یا سه سوراخ ، ته پر ، تیغه(۱۰ سانتی) یا ۲۰ سانتی در بازار یافت می شود. با توجه به شرایط آب و هوای کشور ما ، استفاده از بلوک سیمانی متداول است. بلوک سیمانی از نظر وزن مخصوص به دو گروه تسبک و سنگین قسیم می شود.

مزایای استفاده از بلوک سیمانی

۱- صرفه‌جویی در مصرف مصالح
۲- صرفه‌جویی در زمان اجرا
۳- حمل آسان
۴-عایق بودن نسبی حرارتی و صوتی
۵-سهولت در مسلح کردن

کاربرد بلوک سیمانی

هنگامیکه دیوار به منظور تقسیم و جداسازی فضای داخلی ساختمان  یا محوطه ایجاد می شود غیرحامل است (تحمیل فشار و وزن ندارد) از بلوک های سیمانی تو خالی استفاده می شود. ولی اگر در بعضی از قسمت های ساختمان احتیاج به دیوار باربر باشد، در موقع چیدن آنها حفره های بلوک ها را از بتن پر می کنند و گاهی نیز برای مقاومت بیشتر از میلگرد فولادی استفاده می شود.یکی از مزیت های این نوع بلوک تسبت به آجر این است که به علت وجود سوراخ های قالب به راحتی با میلگرد مسلح می گردد. در زمان استفاده بلوک سیمانی باید در نظر داشت که : حجم فضای خالی نباید از ۵۰ درصد کل حجم بلوک بیشتر باشد و مجموع اندازه قسمت های خالی بلوک از ۳/۲ طول در همان جهت بیشتر نباشد. ضخامت جداره ها در بلوک های بلوک سیمانی مرغوب نباید کمتر از ۳ سانتی متر باشد و در سطح خارجی تخلخل کافی جهت چسبندگی گچ و سیمان داشته باشد.

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید