بلوک سازان

قیمت روز بلوک سیمانی سبک

آنچه در این مقاله می خوانید...

بلوک سبک چیست؟ انواع بلوک سیمانیانواع بلوک سیمانی:الف– بلوک سیمانی سنگینب-بلوک سیمانی سبکبلوک سیمانی بلوک سازان:ج-بلوک سیمانی نیمه سبکجهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با شماره 09118204258 تماس حاصل فرمایید
پوکه صنعتی در سراسر کشور

فروش انواع بلوک سیمانی سبک با قیمت های کارخانه.

فروش انواع بلوک های سیمانی درجه یک و قیمت مناسب.

فروش بلوک سیمانی و پوکه صنعتی با قیمت های کارخانه و بهترین مصالح.

بلوک سبک چیست؟ انواع بلوک سیمانی

بلوک سیمانی سبک
فروش بلوک سبک

سبک سازی یک ساختمان یکی از ملاحظات اصلی و از دغدغه های اصلی مهندسین و طراحان سازه است . بطور کلی سبکی وزن یک ساختمان اولا مشخصات اجزاء باربر سازه را پایین می آورد و مهمتر از آن در رفتار سازه در برابر نیرو های جانبی نظیر زلزله و باد موثر است .

عموما قسمت اصلی وزن یک ساختمان را دیوارهای آن تشکیل میدهند. امروزه تلاش های زیادی جهت کاهش وزن این عناصر صورت پذیرفته است . در گذشته استفاده از آجر بعنوان مصالح اصلی ساخت دیوار رایج بود که بعنوان مثال وزن یک متر مربع تیغه آجری ۱۰ سانتی متری بالغ بر ۲۵۰ کیلوگرم بر متر مربع بود ولی با استفاده از مصالح سبک نظیر انواع بلوک سیمانی سبک با وزن مخصوص ۷۵۰ کیلو گرم بر متر مکعب این عدد به ۹۰ کیلو گرم کاهش پیدا کرده است.

در حال حاضر بلوکهای سیمانی سبک توخالی پوکه ای بجهت مجوف بودنشان این عدد رابه ۶۵ کیلو گرم تقلیل داده اند.

جیزی که در این میان خودنمایی میکند وزن ملات مصرفی است که خود ۱۵درصد از سطح دیوار را شامل میشود و وزنی معادل ۲۵ کیلوگرم از این اعداد را بخود اختصاص داده است.

بلوک سیمانی سبک
بلوک سیمانی سبک ارزان

انواع بلوک سیمانی:

بلوک سیمانی به بلوک هایی گفته میشود که از سیمان و یک ماده پرکننده که میتواند سبک یا سنگین باشد تشکیل شده است بهمین دلیل بلوک های سیمانی به سه دسته بلوک سیمانی سنگین ،بلوک سیمانی نیمه سبک و بلوک سیمانی سبک تقسیم میشوند که هر کدام موارد استفاده خود رادارند:

الف– بلوک سیمانی سنگین

بلوک سیمانی سنگین در حقیقت بلوکی است که از بتن تشکیل شده با پرکننده شن و ماسه تولید میشود و وزن مخصوصی معادل بتن را دارد. این نوع نلوک سیمانی بیشتر در جاهایی مورد استفاده قرار میگیرد که بحث مقاومت و باربری در میان باشد.

ب-بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک بلوکی است که ماده پرکننده آن از انواع پوکه های معدنی یا صنعتی یا حباب های هوا تشکیل شده باشد و وزن مخصوص این بلوک سیمانی بر اساس استاندارد در بازه ۵۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب قراردارد و بسته به ماده پرکننده ان انواع ان بشرح زیر است :

  1. بلوک سیمانی سبک با پوکه معدنی
    ماده پر کننده این نوع بلوک سیمانی خاکستر کوه های اتشفشانی نظیر پوکه معدنی بستان اباد ،پوکه معدنی قروه ، پوکه معدنی دماوند و … میباشد.
  2. بلوک سیمانی سبک با مواد صنعتی سبک
    ماده پر کننده این بلوک سیمانی مواد صنعتی سبک نظیر پوکه لیکا،سرباره کوره های بلند ذوب اهن ،یونولیت و موادی که با سیمان سازگارند میباشد.
  3. ۳– بلوک سیمانی سبک حباب های هوا
    این نوع بلوک سیمانی در حقیقت بتنی است که در ان حبابهای هوا وجود دارد و علت سبکی ان نیز همان حباب های هواست. و خود به دو نوع تقسیم میشود.

بلوک سیمانی بلوک سازان:

این بلوک سیمانی در حقیقت بتنی است که از یک نوع کف ماندگار ، آب و سیمان تشکیل شده که همانند بتن نیز عمل آوری میشود مانند بلوک سیمانی CLC که در حقیقت فوم بتن است که با اندکی ماسه بادی نیز تقویت میشود.

بلوک سیمانی گازی :

فروش بلوک سبک
بلوک سیمانی

این نوع بلوک سیمانی تشکیل شده است از اهک ،سیمان ،پودر آلومینیوم و اب که پس از انجام مراحلی در ان حباب های هوا تولید شده باصطلاح پف میکند و باعث سبکی آن میشودو در بازار به بلوک هبلکس مشهور است و تولید کننده اصلی ان استان قدس می باشد.

ج-بلوک سیمانی نیمه سبک

این نوع بلوک سیمانی سبک در حقیقت در رده بندی وزنی ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب قرار دارد و اصول و مواد تشکیل دهنده ان با بلوک سیمانی سبک در یک گروه قرار دارد.

ابعاد بلوک سیمانی

ابعاد بلوک سیمانی استاندارد با ضخامت های ۱۰و۱۵و۲۰ سانتیمتر و ارتفاع ۲۰ و ۲۵ سانتیمتر است که طولهای متفاوتی دارند و از ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر متغیر هستند.طول بزرگ دیوار چینی را سرعت میبخشد ولی در معماری مشکلاتی را پدید میاورندوپرت را افزایش میدهند و برای دیوارهای کوچک مناسب نیستند .طول مناسب و معمول برای بلوک سیمانی ۴۰ سانتیمتر است.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت با شماره ۰۹۱۱۸۲۰۴۲۵۸ تماس حاصل فرمایید

 

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید