بلوک سازان

لیست قیمت انواع بلوک سیمانی در رشت و شمال.

آنچه در این مقاله می خوانید...

بلوک سیمانی چیست؟در مورد بلوک سیمانیمزایا بلوک سیمانیانواع مزایا بلوک سیمانی

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی یک قطعه ساخته شده از بتن و ملات است که از ماسه سنگ، سیمان، آب و برخی مواد افزودنی شیمیایی و معدنی ساخته می‌شود و معمولاً شکل آن با توجه به قالب دستگاه انتخاب می‌شود. بلوک‌ها را می‌توان یک جایگزین مدرن برای سنگ‌های طبیعی در ساخت و ساز در نظر گرفت که هم روند ساخت و ساز را آسانتر کرده‌اند و هم باعث می‌شوند که سرعت ساخت پروژه افزایش یابد. البته دلایل دیگری برای استفاده از بلوک سیمانی در پروژه‌های ساخت و ساز وجود دارد که در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

در مورد بلوک سیمانی

نکته مهم در مورد همه بلوک‌های ساختمانی، شکل یکسان و اندازه‌های یکسان در آنهاست. بنابراین سازندگان پروژه‌های مسکونی و تجاری می‌توانند نحوه استفاده از آنها و همچنین نحوه قرار گیری بلوک‌ها را از قبل پیش بینی کنند. همین وضعیت برای بلوک سیمانی نیز وجود دارد و برای انتخاب ابعاد آن، استانداردهای تعریف می‌شود که با توجه به محل کاربرد بلوک، باید ابعاد و اندازه آنها انتخاب شود.

مزایا بلوک سیمانی

  • قیمت ارزان: اگر بخواهیم بلوک سیمانی را با سایر بلوک‌های ساختمانی مقایسه کنیم، روش ساخت آن بسیار ساده است و از مواد اولیه معمولی در آنها استفاده می‌شود. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که قیمت این بلوک‌ها نسبت به سایر بلوک‌های ساختمانی مانند بلوک لیکا و بلوک اتوکلاو پایین‌تر باشد.
  • شکل و ابعاد استاندارد: مهم‌ترین ویژگی بلوک‌های سیمانی، داشتن قالب و شکل استاندارد است که از قبل برای آنها تعریف شده است. به عنوان مثال، رایج‌ترین بلوکهای سیمانی را می‌توان در ابعاد ۲۰ در ۲۰ در ۴۰ سانتی متر یافت که در دیوارها و حتی در سقف از آنها استفاده می‌شود. این وضعیت باعث می‌شود که ساخت و ساز با بلوک‌های ساختمانی بسیار راحت‌تر از سنگ و آجر باشد.

انواع مزایا بلوک سیمانی

  • سرعت در ساخت و ساز: با توجه به اینکه بلوک‌های ساختمانی از طرح و شکل استاندارد برخوردار هستند، معمار یا سازنده پروژه می‌داند که نحوه قرارگیری آنها بر روی یکدیگر و در کنار یکدیگر به چه صورت است و به همین دلیل نیاز به روشهای چیدمان خاصی ندارد. این موضوع باعث می‌شود که سرعت ساخت و ساز با بلوک سیمانی بیشتر باشد.
  • عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته و پیچیده برای ساخت: ساخت بلوکهای سیمانی نسبت به سایر بلوک‌های ساختمانی بسیار راحت‌تر است. در واقع با چند ابزار ساده مانند بیل و مخلوط کن و همچنین دستگاه بلوک زنی، می‌توان بلوک‌های سیمانی را در تعداد مختلف و در اندازه‌های متفاوت تولید کرد.
مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

Call Now Buttonتماس بگیرید