بلوک سازان

خرید انواع آجر سوراخ دار ارزان و درجه یک.

آنچه در این مقاله می خوانید...

آجر سفال ماشینیانواع آجر آجر ده سوراخ یا لفتون

از این پس میتوانید آجر سفال ده سوراخه یا سوراخدار را برترین قیمت و مرغوب ترین کیفیت ها از سایت تجاری بلوک سازان و مشاوران فروش ما خریداری نمایید.

فروش اجر سوله

آجر سفال ماشینی

آجر ماشینی یا آجر سوراخ‌ دار که بر روی سطح بزرگتر آن ۸یا ۱۰سوراخ به قطر ۵/۱تا ۲ سانتیمتر وجود دارد جزئ آجرهای سنتی به شمار می رود. این آجرها در بازار ایران به آجرهای هشت یا ده سوراخه ماشینی معروف است . علت وجود این سوراخ‌ها این است که، در هنگام دیوارچینی ملات به طور عمودی نیز در آجر نفوذ کرده و باعث استحکام بیشتر دیوار شود.

جنس این نوع آجرها نسبت به آجرهای فشاری بسیار ترد و شکننده بوده و خاصیت مکندگی آن نسبت به آجر فشاری کمتر است. این آجرها به علت ترد بودن قابل تیشه‌داری نیستند و همچنین به‌دلیل اینکه خاصیت مکندگی زیادی ندارند و نمی‌توانند به خوبی به ملات بچسبند در طاق ضربی استفاده نمی‌شوند. ابعاد این نوع آجر ۵/۵×۱۱×۲۲ سانتیمتر است. اضلاع این نوع آجر گونیاتر بوده و دارای سطوح صافتری نسبت به آجرهای فشاری می باشند.

فروش اجر سوله

انواع آجر

انواع آجر  

آجرهایی که امروزه اکثراً در ایران برای ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند‌ شامل آجر ماشینی، آجر ماشینی توپر، آجر ماشینی سوراخدار، آجر سفالی مجوف هستند. آجرها از نظر مقاومت و شکل ظاهری متفاوت بوده و بسته به مورد استفاده با ابعاد گوناگون تهیه می‌شود.

آجر بر اساس نوعی از طبقه بندی به چندین دسته تقسیم می‌شود:

۱٫ آجر فشاری

۲٫  آجر ماشینی

۳٫ آجر سفالی

۴٫ آجر لعابی

۵٫ آجر نسوز

۶٫ آجر ماسه آهکی

۷٫ آجر جوش

۸٫ آجر سیمانی

۹٫ آجر سنتی قزاقی

فروش اجر سفال شال قزوین

آجر ده سوراخ یا لفتون

آشنایی با آجر لفتون

لفتون، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اصفهان است. این نوع آجر برای نخستین باردر روستای لفتون تولید شد و نام آن از زادگاهش گرفته شده است اما امروزه در شهرهای مختلف استان اصفهان و استان‌هایی مثل یزد و سمنان تولید می‌شود.

آجری است که از خاک رس یا شیل تهیه می شود و دارای ده سوراخ می باشد ، این نوع آجر در سایز قالب بزرگ و قالب کوچک تولید و عرضه می شود که دارای رنگ های زرد ، گلبهی و قرمز با کیفیت های متفاوت است.این آجرمحصولی است تولید شده از خاک رس، که در کوره پخته می‌شود و به این شکل در می‌آید.

آجر لفتون تنوع زیادی دارد اما پرمصرف ترین نوع آن، آجر ۱۰ گل می‌باشد. این آجر مخصوص دیوار کشی است. از این محصول بیشتر برای دیوارهایی که وزنی روی آن قرار دارد و یا باید فشاری را تحمل کند استفاده می‌کنند. این آجر را به صورت پازلی روی هم می‌چینند تا نسبت به فشار و وزن  تحمل پیدا کند.

آجر لفتون یکی از انواع آجرهایی است که در ساختمان سازی کاربرد دارد.

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید