بلوک سازان

همه چیز در مورد بلوک بتنی

آنچه در این مقاله می خوانید...

تاریخچه بتنبلوک های سیمانی
block

تاریخچه بتن

رومیان، یونانیان و حتی مصری ها از بلوک های بتنی در ساختارهای خود استفاده می کردند. جوزف آسپیدین در اواسط قرن ۱۹، در سال ۱۸۲۷ ترکیب پایه ای از بلوک بتنی بدست آورد که هنوز هم کاربرد دارد. پودر سنگ آهک، خاک رس و آب را باهم مخلوط کرد و در قالب های چوبی ریخت.

با گذشت زمان و کاربرد و مصرف گسترده آن، ساخت بلوک بتنی تبدیل به یک صنعت شد. در اوایل قرن ۲۰، برای ساخت بلوک بتنی از سیمان و مواد باطله مانند ذغال نیم سوز استفاده می کردند که به دلیل استفاده آسان و قیمت مناسب و ساخت دیوارهای حفره ای محبوبیت زیادی داشت.

امروزه انواع مختلفی از بلوک های بتنی در بازار وجود دارد که در پی ریزی دیوارها، دیوارهای حفره دار، دیوار های یکدست، دیوارهای جدا کننده و کفپوش بتنی به کار می روند.

بلوک های سیمانی

بلوک های سیمان از مخلوط کردن سیمان و آب با شن ریزه و ماسه و لرزاندن و متراکم کردن آنها ساخته میشود. بلوک های سیمانی به صورت تو خالی و تو پر ساخته میشوند .این بلوک ها در قسمتهای مختلف ساختمان عم از دیوار های باربر و غیر باربر و جدا کننده استفاده میشوند این بلوک ها در مناطقی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند که به صرفه تر باشد و مثلا برای تولید اجر محدودیت داشته باشند این بلوک ها باعث صرفه جویی در مصالح و مواد ساختمانی و زمان اجرا میشود و حمل اسان تری دارد و عایق صوت و حرارت بهتری نسبت به اجر ها میباشد.

بتنی که با آن بلوک خود را میسازیم وزن بلوک ما را مشخص میکند ، مثلا بلوک هایی که با شن و ماسه طبیعی و رودخانه ای ساخته میشوند دارای وزن معمولی ۲۰۰۰ کیلوگرم در متر مکعب میباشد ولی نوع دیگری بلوک موجود است که وزنی در حدود ۱۶۸۰ کیلو گرم دارد که در برابر بلوک های ذکر شده سبک محسوب میشوند این بلوک ها با استفاده از پوکه معدنی و پوکه ساختگی درست میشوند .کاهش وزن بلوک های سبک باعث کاهش مقاومت آنها نسبت به بلوک های معمولی نمیشوند

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید