کارخانه های آجر سفال شال قزوین

آجر سفال سقفی ارزان

آنچه در این مقاله می خوانید...

آجر سفال سقفی چیست ؟ابعاد بلوک سفال سقفیتعداد سفال سقفی مورد نیاز برای پوشش یک متر مربعوزن بلوک سفالی سقف
سقفی قزوین

آجر سفال سقفی چیست ؟

بلوک سفالی سقفی به عنوان یک عامل پرکننده که در بین دو تیرچه قرار می گیرد در سقف به کار برده می شود ، جنس بلوک سقفی از خاک رس می باشد و به صورت توخالی تولید و به بازار عرضه می گردد و این خاصیت باعث می شود که سقف سنگین نشود . به عبارت دیگر می توان گفت که بلوک سفالی یا تیرچه بلوک سقفی فاصله بین دو تیرچه را در سقف پوشش می دهد .

ابعاد بلوک سفال سقفی

آجر سفال سقفی در اندازه های استاندارد تولید می گردد . ابعاد سفال سقفی یعنی طول و ارتفاع بلوک سفالی سقفی ، تابع ضخامت کل سقف و فاصله تیرچه ها از یکدیگر می باشد. عرض بلوک سفال سقفی در حالت استاندارد ۲۰ یا ۲۵ سانتی متر می باشد. وزن بلوک سفالی سقفی نیز بایستی به نحوی طراحی و تولید گردد که به آسانی با دست و توسط کارگران در روی سقف جا به جا گردد. بلوکه سقفی بایستی تهی از ترک و مشتقات آهکی بوده و رنگ بلوک سفالی کاملا یکنواخت باشد و در کوره آجر پزی به صورت پیوسته پخته باشند . سطوح بلوک سقفی سفالی می بایستی صاف بوده و دارای انحنا ، اعوجاج و خمیدگی نباشد . همچنین نباید لبه های تیز و مستقیم داشته باشد و بافت بلوک ها بایستی ریز و متراکم باشد. سطح خارجی سفال سقفی را شیار دار و کنگره ای می سازند تا چسبندگی لازم را برای بتن بالایی و همچنین نازک کاری زیر سقف ایجاد نماید .

سفال سقفی ۲۵*۲۵*۴۰ : در این بلوک سفالی سقف طول سفال ۴۰ سانتی متر بوده و عرض و ارتفاع آن ۲۵ سانتی متر می باشد .

سفال سقفی ۳۰*۲۵*۴۰: در این بلوک سفالی سقف طول سفال ۵۰ سانتی متر بوده و عرض آن ۲۵ و ارتفاع آن ۳۰سانتی متر می باشد .

سفال سقفی ۲۵*۲۰*۵۰: مرسوم ترین بلوک سفال سقفی ، تیرچه بلوک ۲۵-۲۰-۵۰ می باشد . بلوک سقفی۵۰*۲۰*۲۵ دارای طول ۵۰ سانتی متر و عرض ۲۰ سانتی متر و ارتفاع ۲۵ سانتی متر می باشد .

سفال سقفی ۳۰*۲۰*۵۰: در این بلوک سفالی سقف طول سفال ۵۰ سانتی متر بوده و عرض آن ۲۰ و ارتفاع آن ۳۰ سانتی متر می باشد .

سقفی قزوین
سفال سقفی ۲۵*۵۰

تعداد سفال سقفی مورد نیاز برای پوشش یک متر مربع

مرسوم ترین سفال سقفی ، تیرچه بلوک ۵۰*۲۰*۲۵ می باشد و با توجه به اندازه قابل پوشش سفال سقفی ۲۵*۲۰*۵۰، که ۵۰ سانتی متر و ۲۰ سانتی متر می باشد، برای محاسبه تعداد سفال مورد نیاز در یک متر مربع باید دو قالب در طول ۵۰ سانتی در کنار هم قرار گرفته تا یک متر را پر کند و پنج قالب با عرض ۲۰ سانتی در زیر یکدیگر قرار گیرد تا با استفاده از ۱۰ قالب سفال سقفی ۵۰-۲۰-۲۵ یک متر مربع سقف اجرا گردد .به عبارت دیگر هر قالب سفال سقفی با اندازه ۵۰*۲۰ به مقدار ۰.۱ متر مربع سطح را اشغال می کند. ( باید در نظر داشته باشیم که ۲۵ سانتی متر ارتفاع سفال سقفی در محاسبه تعداد سفال سقف در یک متر مربع تاثیری ندارد.) در نتیجه به صورت اسمی برای یک متر مربع سقف، ۱۰ قالب بلوک سقفی ۵۰*۲۰*۲۵ مورد نیاز می باشد. بنابراین برای محاسبه قیمت هر متر مربع سفال سقفی ، علاوه بر قیمت تیرچه بلوک سقفی و اجرت نصب باید در محاسبات خود اندازه بلوک سقفی را نیز در نظر داشته باشید.

وزن بلوک سفالی سقف

وزن بلوک سفالی سقفی نیز بایستی به نحوی طراحی و تولید گردد که به آسانی با دست و توسط کارگران در روی سقف جا به جا گردد . از طرفی سایز بزرگ سفال های سقفی و مواد اولیه ساخت آن که خاک رس می باشد این موضوع را چالشی نموده است . در ادامه به بررسی وزن مرسوم ترین سفال سقفی اصفهان می پردازیم .

ردیف ابعاد وزن 

تقریبی

ظرفیت بارگیری
تک جفت تریلی
۱ ۴۰*۲۵*۲۵ ۱۱  کیلو گرم ۹۰۰ ۱۲۰۰ ۲۲۰۰
۲ ۴۰*۲۵*۳۰ ۱۱٫۵  کیلو گرم ۸۵۰ ۱۱۵۰ ۲۱۰۰
۳ ۵۰*۲۰*۲۵ ۱۱  کیلو گرم ۹۰۰ ۱۲۰۰ ۲۰۰۰
۴ ۵۰*۲۰*۳۰ ۱۱٫۵  کیلو گرم ۸۵۰ ۱۱۵۰ ۲۱۰۰
مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید