کارخانه های آجر سفال شال قزوین

بلوک سیمانی

آنچه در این مقاله می خوانید...

آجر بهتر است یا بلوک سیمانیبلوک سیمانی چیست ؟انواع بلوک های سیمانی کدام اند ؟ تفاوت اصلی بلوک های سیمانی سنگین و بلوک های سیمانی سبکبلوک سیمانی سنگین چیست ؟بلوک سیمانی سبک چیست ؟

آجر بهتر است یا بلوک سیمانی

پاسخ به این پرسش به نوع آجر (آجر فشاری، آجر سفالی، آجر ماشینی و …) یا بلوک سیمانی (بلوک سیمانی سنگین و بلوک سبک سیمانی) و محل استفاده آن دارد.

  • برای ساختمان یک طبقه: برای ساختمان های یک طبقه به جهت اهمیت کمتر وزن ساختمان، استفاده بلوک سیمانی معمولی و آجر ماشینی کفایت می نماید. این محصولات قیمت پایینی داشته ولی وزن بالایی دارند.
  • برای ساختمان های بلند: به دلیل افزایش وزن در ساختمان های بلند نمی توان از آجر یا بلوک سیمانی معمولی استفاده نمود زیرا این مصالح سنگین می باشد و حتماً باید از بلوک سبک سیمانی جهت ساخت ساختمان های بلند استفاده شود.
  • برای ساخت پی ساختمان: عموماً از آجر فشاری برای ساخت پی ساختمان استفاده می شود. این آجر  استحکام بالایی داشته و قیمت آن نسبت به سایر انواع آجرها پایین تر می باشد. وزن سنگینی این آجر باعث شده کمتر در ساخت دیوار از آن استفاده شود. البته از آن برای ساخت دیوارهای باربر نیز استفاده می شود.
  • برای جلوگیری از ورود صدا به ساختمان: یکی از بهترین راهکارها برای جلوگیری از ورود صداهای بیرون از ساختمان استفاده از بلوک سبک سیمانی است. این بلوک ها می توانند تا ۵۶ دسی بل از صدای محیط را کم کنند در حالی که آجر میزان کمتری از صدا را به خود جذب می نماید.

بلوک سیمانی چیست ؟

در ابتدا برای شناخت از این موضوع که بلوک سیمانی چیست باید دانست که بلوک های سیمانی از ترکیب شن، ماسه، سیمان و آب تشکیل می شود. بلوک های سیمانی مصالح پیش ساخته ای هستند که بیشتر برای ساخت دیوار ها از آنها در ساختمان سازی استفاده می شود و مانند آجر ها برای به هم پیوستن این بلوک ها از ملات شن و ماسه و آب استفاده می شود. این بلوک های سیمانی در ابعاد مختلف و همچنین در وزن های مختلف تولید می شوند .

انواع بلوک های سیمانی کدام اند ؟

انواع بلوک های سیمانی کدامند

انواع بلوک های سیمانی کدامند

در ابتدا لازم است بدانیم که تقسیم بندی انواع بلوک سیمانی چیست ؟

– بلوک سیمانی سبک .

– بلوک سیمانی سنگین .

– بلوک سیمانی نیمه سبک .

 تفاوت اصلی بلوک های سیمانی سنگین و بلوک های سیمانی سبک

بلوک سیمانی سنگین به نسبت بلوک سیمانی سبک دارای تاب فشاری بالاتری می باشد. می دانیم که وزن اصلی ساختمان ها را دیوار ها تشکیل می دهند. از آنجا که برای ساختمان سازان همیشه مسئله ی پایین آوردن وزن کلی  ساختمان امری حائز اهمیت بوده است در نتیجه باید در نظر گرفت که استفاده از این بلوک ها به عنوان دیوار سبب بالا رفتن وزن ساختمان می شود .

بلوک سیمانی سنگین چیست ؟

بلوک سیمانی سنگین از بتن با پرکننده های شن و ماسه تشکیل می شوند. بدیهی ست که وجود بتن در آن سبب بالا رفتن وزن این بلوک ها می شود که استفاده از آن بیشتر در محوطه سازی و دیوار چینی محوطه دیده می شود .

بلوک سیمانی سبک چیست ؟

به بلوک های سیمانی که از پر کننده هایی مانند پوکه های معدنی، مواد صنعتی سبک و حباب های هوا ساخته شده اند بلوک سیمانی سبک می گویند. از بلوک های سبک بیشتر در سقف های تیرچه بلوک استفاده می شود. لازم به ذکر است که در دسته بندی بلوک های سیمانی، بلوک سیمانی نیمه سبک جز بلوک های سیمانی سبک قرار می گیرد .

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید