کارخانه های آجر سفال شال قزوین

کارخانه آجر فشاری قزوین

آنچه در این مقاله می خوانید...

آجر فشاری شال قروینآجر فشاری قروینکاربردها:محاسبه تعداد آجر فشاری:مشخصات فیزیکی آجر فشاری قزوین :
آجر فشاری

آجر فشاری شال قروین

آجر فشاری قزوین و آجر فشاری شال قروین ، از قدیمی ترین انواع تولیدات آجر می باشد که از آن به  آجر های گری یا آجر زبره یا آجر توپر یاد می شود.ابعاد آجر فشاری ۲۲ × ۱۰ × ۵/ ۵ يا با همين طول و عرض ولى به ضخامت ۴ یا ۳ سانتی متری می باشد. از آن جايى که موقع خشت زدن با دست، گوشه هاى گل در قالب با انگشت فشار داده مى شد، اين آجر به آجر فشارى مشهور شد. اين نوع آجر براى گرى چينى ، استفاده مى شود.

از دیگر انواع آجر فشاری می توان به آجر فشاری قرمز و آجر فشاری ماشینی و آجر فشاری کوره ای اشاره کرد.

آجر فشاری

آجر فشاری قروین

از آجر فشاری قروین قبلا در نقش دیوار های باربر ساختمان ها ، طاق ضربى، ديوارهاى حمال، جدا کننده و هم چنين به صورت آبساب براى نماسازى به صورت وسیع مورد استفاده قرار می گرفت اما رفته رفته به علت وزن زیاد آن و نیز مرتفع شدن سازه ها از کاربرد در دیوار چینی به کاربرد در فونداسیون سازی تغییر کاربرد پیدا کرد و به تبع آن میزان مصرف آن نیز کاهش یافت .

دیگر کمتر ساختمانی را می توان یافت که در دیوار چینی از این نوع از آجر ها استفاده نماید هر چند نسبت به تیغه و سفال از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است ولی این نکته زمانی حائز اهمیت بود که از آن به عنوان دیوار باربر استفاده می شده است.

کاربردها:

  • کرسی چینی (فونداسیون)، دیوارچینی طبقات زیر همکف، دیوار های باربر .
  • آجرفشاری خوب دارای عمر طولانی بوده و قابلیت بازیابی می باشد.
  • از آجرفشاری به دلیل قابلیت بازیابی، از مصالح دوست دار محیط زیست نام برده می شود.

محاسبه تعداد آجر فشاری:

تعداد آجر فشاری قزوین در هر تن چیزی حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ آجر می باشد. در محاسبه تعداد آجر همیشه یک اصل اساسی وجود دارد و آن عبارت است از «توجه همزمان به مقطع و نمای دیوار برای درک صحیح چیدمان آجرها» در صورتی که این اصل اساسی در این قبیل محاسبات رعایت شود، درصد قابل توجهی از اشتباهات برطرف شده و نتایج قابل اطمینان تری به دست خواهد آمد. شکل یک دیوار با ضخامت ۳۰ سانتی را در نظر بگیرد، به ازای هر آجری که در نمای دیوار دیده می‌شود دو آجر نیز در قسمت پشتی است، به عبارت دیگر زمانی که شما با توجه به نمای دیوار محاسباتتان را انجام می‌دهید این محاسبات، ضخامت دیوار و تعداد آجر های پشت کار را در نظر نخواهد گرفت، لذا نتیجه بدست آمده را در عدد ۳ ضرب خواهید کرد (یک آجر در نما و دو آجر در پشت کار  که جمعا سه آجر خواهد شد.)

مشخصات فیزیکی آجر فشاری قزوین :

  • وزن مخصوص آجر فشاری : ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب
  • وزن یک عدد آجر : حدود ۲ کیلوگرم
  • مقاومت فشاری آجر :
  • تعداد آجر در هر تن : حدود ۴۵۰ الی ۵۰۰ عدد

 

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید