کارخانه های آجر سفال شال قزوین

کارخانه بلوک سیمانی سبک سقفی در کرج

آنچه در این مقاله می خوانید...

بلوک سیمانی سقفیقیمت بلوک سقفی سیمانیویژگی های بلوک سیمانی سقفیانواع بلوک سیمانی سقفی
بلوک پوکه ای سقفی سبک

بلوک سیمانی سبک سقفی ۵۰*۲۵ در کرج و تهران و سراسر کشور.

خرید مستقیم بلوک سیمانی

فروش مستقیم بولک سیمانی سقفی از خود کارخانه

بلوک سیمانی سقفی

بلوک سیمانی سبک سقفی (پوکه) قطعه ای پیش ساخته و توخالی است که در بین دو تیرچه قرار می گیرد. ابعاد بلوک سیمانی سقفی با توجه به ضخامت سقف و فاصله بین تیرچه ها متغیر است. بلوک سقفی سیمانی به عنوان قالب دائمی در نظر گرفته می شود. زیرا پس از اجرا در سقف باقی می مانند. از این بلوک ها برای قالب بندی گونه های جان تیر T شکل و همچنین قالب زیرین بتن پوششی درجا استفاده می گردد.

قسمت زیرین بلوک سیمانی سقفی برای تامین سطح هموار برای انجام نازک کاری زیر سقف و تیغه های داخلی آن برای تقویت مقطع بلوک تعبیه می شوند. باید توجه داشت که در طراحی سازه مقاومت بلوک ها در محاسبات مقاومت سقف منظور نمی شود. به عبارت دیگر بلوک سیمانی سقفی تنها به عنوان مصالح پر کننده و قالب های دائمی در نظر گرفته می شوند.

 

بلوک سیمانی سقفی
 بلوک سیمانی سقفی

 

قیمت بلوک سقفی سیمانی

قیمت بلوک سقفی سیمانی به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این عوامل برند و درجه کیفیت محصول می باشد. هرچه کیفیت بالاتر باشد، قیمت بلوک سقفی سیمانی نیز بیشتر خواهد بود. ابعاد بلوک نیز بر روی قیمت آن تاثیرگذار است. عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت بلوک سیمانی سقفی ، قیمت مواد اولیه مورد استفاده در ساخت آن است. با افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت بلوک نیز افزایش می یابد.

باید توجه داشت که قیمت بلوک سیمانی سقفی به صورت دانه ای ارائه می گردد. همچنین در برآورد هزینه ها، باید هزینه حمل و نقل را نیز در نظر گرفت. به طور کلی قیمت بلوک سیمانی سنگین، ارزان تر از بلوک سیمانی سبک است.

 

ویژگی های بلوک سیمانی سقفی

در ساخت این بلوک ها از ملات ماسه و سیمان استفاده می گردد. بلوک سیمانی سقفی به صورت توخالی و در ابعاد مختلف ساخته می شود. معمولا عرض این بلوک ها بین ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر است. وزن بلوک سیمانی سقفی بین ۸ تا ۲۰ کیلوگرم می باشد. بلوک سقفی سیمانی باید قادر به تحمل ضربه های ناشی از حمل و نقل متعارف و همین طور نیروهای ناشی از عبور و مرور در زمین بتن ریزی باشد. ویژگی های لازم برای بلوک سیمانی سقفی در جدول زیر ارائه شده است.

انواع بلوک سیمانی سقفی

بر اساس وزن بلوک سیمانی سقفی ، آنها را می توان به دو نوع بلوک سیمانی سبک و سنگین دسته بندی کرد. امروزه از بلوک های سنگین در اجرای سقف استفاده نشده و غالبا در دیوارچینی حیاط، پارکینگ، کانال های آبیاری و … مورد استفاده قرار می گیرند.

در ساخت بلوک سیمانی سقفی سبک از مخلوط سبک دانه، سیمان و آب استفاده می شود. در واقع با حذف ریزدانه های طبیعی از بتن، وزن بلوک سیمانی سقفی کاهش می یابد. تخلخل این نوع از بلوک ها بیشتر از بلوک سیمانی سنگین است. از جمله مزیت های استفاده از بلوک سقفی سیمانی سبک، کاهش وزن سقف و سازه می باشد. همچنین این بلوک ها عایق خوبی در برابر گرما و سرما می باشند. علاوه بر این عایق صوت نیز هستند.

 

مهدی کاوه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید